Niesystematyczna #2

Niesystematycznie zapraszam na post na temat książki! A to książka niebylejaka, ba cudowna, napisana jako pierwsza, a jednak przeczytana jako ostatnia, jednak dla mnie w najlepszym momencie!

Gdy kiedyś, kiedyś dawno temu moje przyjaciółki rozmawiały o młodym podróżniku Tomku Michniewiczu z ciekawością ich słuchałam jednak nie dodając nic od siebie, gdyż owego pana nie znałam. Nieco później nabyłam jego pierwszą, a w ówczesnych czasach jedyną książkę „Samsare„, jednak poleżała trochę u mnie i odsprzedałam ją komuś innemu. Czas Tomka minął.

Zdawać by się mogło, że bezpowrotnie, ale nie.. Po jakimś czasie Tomek napisał kolejną książkę „Gorączka” o poszukiwaczach skarbów, choć ta pozycja pojawiła się i przeminęła bez mojej wiedzy. Nadszedł czas na najnowsza opowieść przygodową       – Swoją drogą – trzech bohaterów i trzy przygody.

Przy okazji promocji tej ostatniej Tomek pojawił się we Wrocławiu, dokładnie rok temu (w maju 2014, więc to dokładnie ekmh ;) ). Podreptałam na to spotkanie z Zet i przepadłam! Pobiegłam do sklepiku i zakupiłam dwie najnowsze książki, bo Samsary nakład został wyczerpany. Jak już kupiłam te książki to je przeczytałam (napisać o nich?). Zachwycona lekturą z radością powitała mnie nowina, że wznowili Samsarę. Czyż to nie składa się w niesamowite W ODPOWIEDNIM CZASIE?

Jakia jest Samsara? Biorąc pod uwagę, że czytałam ją przed moją przeprowadzką do Cho chi minh city to na pewno jest to książka bardzo pomocna i otwierająca oczy. Czytanie jej to teleportacja w miejsca o których Tomek pisze. Dzięki niej wiem, jak powinnam się zachowywać, jak wybierać dania z menu w języku obowiązującym, gdzie jeść, a także co robić, gdy zaczepi mnie prostytutka, choć jednak mam cichą nadzieje, że zaczepiać mnie nie będzie ;)

Dwa najważniejsze momenty?

1. Bardzo trafna informacja, że w Wietnamie można iść do więzienia za wszystko i za nic!

2. Historia o miejscu, gdzie można wybrać węża i go zjeśc, a co więcej wypić kieliszek alkoholu, w którym pływa jego serce! Brrrr…

Zapraszam na #1

Zdjęcie: Samsara