Kocham Wrocław

Mieszkając rok za granicą uświadomiłam sobie jedną bardzo cenną rzecz/myśl/uczucie. Jesteście ciekawi co to było? Czytaj dalej! : )

A może nawet podczas, krótszych wyjazdów ta myśl we mnie żyła, ale czasu było zbyt mało by udało jej się wystarczająco wysoko wyrosnąć? Jednak rok to już coś! Ale… zacznijmy od początku.

Czasami, gdy w ziemnej Finlandii było mi smutno wchodziłam na fejsbukowy profil Kocham Wrocław i ogrzewałam się w cudownościach, które tam na mnie czekały. Im dłużej przeglądałam zamieszczone tam fotografie (znakomite!) tym bardziej moje serce się radowało, że jeszcze troszkę, troszeczkę i wrócę do mojego miasta!

Dziś, gdy późnym wieczorem wracałam do domu naszła mnie myśl, że mam w głowie marzenie, które zrealizuje, a jest to przeprowadzka do Stavanger. Jednak czego bym nie zrobiła to i tak ogromny sentyment do najcudowniejszego miasta – Wrocławia – pozostanie!

Kiedyś W. Cejrowski powiedział, że kocha Polskę jak matkę, a matki przecież nie można wybrać, a darzy się ją ogromnym uczuciem. Ja mogę powiedzieć, że nawet, gdyby miała możliwość wybrania innego polskiego miasta narodzin i zamieszkania to mój wybór pad by na Wrocław. Czemu on taki cudowny i najwspanialszy? Pomijając oczywisty fakt, iż skoro żyję tu od prawie trzydziestu lat to także moi przyjaciele i ludzie bliscy są w tym mieście. Wiadomo.

Jednak większość pozostałych ludzi, z którymi nie jestem związana emocjonalnie też są fajni -> pomocni, otwarci, przyjacielsko nastawieni.

Budynki, szczególnie po renowacji, są cudnej urody! A przecież w ładnym otoczeniu jest nam zdecydowanie lepiej żyć.

Dostęp od kultury jest bajecznie łatwy. A co milsze wielu z nas z tego korzysta! Próbowaliście kiedyś zarezerwować bilet na spektakl w Capitolu? Gdy tylko się pojawią… a nie już ich nie ma..

Parki, skwery, ścieżki spacerowe. Jak tutaj zielono! Nie ma problemu z odnalezieniem miejsca, gdzie wiewiórki skaczą po drzewach!

Wszystko to i dużo więcej sprawia, że kocham Wrocław! Może pomyślisz sobie, że to nic, że co z tego, że jakie to ma znaczenie. Hmm.. myślę, że dobrze wybrane miejsce zamieszkania sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, że nam się bardziej chce, że mamy efekt „jejku, jak tu pięknie!”. A czy to ma już jakieś znaczenie? : )

Jeżeli rozważasz przeprowadzkę to rzuć okiem tu, bo trzeba mieć dużo odwagi oraz tutaj, bo można się zmotywować podwójnie : )

zdjęcie: wschód słońca z mojego okna